Najkrajšie kamienkové pláže v Chorvátsku

Najkrajšie kamienkové pláže v Chorvátsku
Najkrajšie kamienkové pláže v Chorvátsku
Najkrajšie kamienkové pláže v Chorvátsku
Najkrajšie kamienkové pláže v Chorvátsku
Najkrajšie kamienkové pláže v Chorvátsku
Najkrajšie kamienkové pláže v Chorvátsku
  • Najkrajšie kamienkové pláže v Chorvátsku
  • Najkrajšie kamienkové pláže v Chorvátsku
  • Najkrajšie kamienkové pláže v Chorvátsku
  • Najkrajšie kamienkové pláže v Chorvátsku
  • Najkrajšie kamienkové pláže v Chorvátsku
  • Najkrajšie kamienkové pláže v Chorvátsku

Kamienkové pláže v Istrii

Pláž 'Ambrela' v Pule

Neďaleko Puly, na samom vstupe do turistickej zóny Verudela, sa nachádza pláž Ambrela, ktorá bola ocenená Modrou vlajkou. Postupný vstup do mora je ideálny pre rodiny s deťmi, pričom o bezpečnosť na pláži sa starajú záchranári a priestor na kúpanie je obmedzený. Na pláži si môžete prenajať ležadlá so slnečníkmi a vodné bicykle, či jet ski, alebo si vyskúšať jazdu na banáne a tube. Deti majú k dispozícii detské ihrisko, iceberg, trampolínu a zábavný park. Na pláži sa nachádzajú mnohé kaviarne, reštaurácie, fastfoody, takže sa máte, kde občerstviť.

Pláž ' Sol Polynesia' iba 2 km od Umagu

V sídle Katoro sa nachádza pláž Sol Polynesia vzdialená 2 km od Umagu. Pláž bola ocenená Modrou vlajkou. Zvláštnosťou pláže Sol Polynesia sú dva bazény, obklopené trávnatými plochami vhodnými na hranie futbalu a bedmintonu. Na pláži sa môžete občerstviť v bare a v reštaurácii. Postupný vstup do mora je ideálny pre rodiny s deťmi a pre ľudí s telesným postihnutím je taktiež zabezpečený vstup do mora. z športových aktivít si môžete zahrať plážový volejbal, tenis, picigin, stolný tenis a minigolf. Na pláži si môžete prenajať slnečník a ležadlo a k dispozícii sú i sprchy a kabínky na prezliekanie.

Mestské kúpalisko Poreč v Poreči

pláž porečKilometer južne od centra Poreča sa nachádza Mestské kúpalisko Poreč, ocenené Modrou vlajkou. Pláž monitorujú záchranári, pričom vstup do mora pre ľudí s telesným postihnutím je taktiež zabezpečený. Jemný drobný štrk a postupný vstup do mora je ideálny pre rodiny s deťmi, ale aj pre milovníkov piciginu. Na pláži si môžete zahrať volejbal a vodné pólo, ako i pohľadať občerstvenie v okolitých kaviarňach. Na pláži si môžete prenajať ležadlo a slnečník a k dispozícii sú Vám i sprchy. Tí odvážnejší si môžu vyskúšať vodné lyžovanie a prenajať si rekvizity na vodné športy.

Kamienkové pláže v Kvarneri

Pláž 'Slnečná zátoka' (Sunčana uvala) iba 5 min jazdy od Malého Lošinju

V Slnečnej zátoke neďaleko Malého Lošinju sa nachádza rovnomenná pláž 'Slnečná zátoka' (Sunčana uvala), ocenená Modrou vlajkou. Na pláži si môžete prenajať slnečník a ležadlo, k dispozícii máte sprchy, kabínky na prezliekanie, toalety, potraviny a obchod s vybavením pre vodné športy. Postupný vstup do mora je ideálny pre rodiny s deťmi, zatiaľ čo všetci milovníci aktívneho oddychu si môžu vyskúšať jazdu na jet-ski a vodnom bicykli, vodné lyžovanie, plachtenie, alebo si zahrať plážový volejbal, či tenis. Na pláži sú Vám k dispozícii kaviarne a reštaurácie.

'Vela plaža' v Baškej na ostrove Krk

V južnej časti ostrova Krk sa nachádza známe turistické stredisko Baška a jej pláž Vela plaža, ocenená Modrou vlajkou. Pláž je ideálna pre rodiny s deťmi, lebo vstup do mora je pozvoľný a postupný. Na pláži máte k dispozícii sprchy, kabínky na prezliekanie, prenájom slnečníkov a ležadiel. Deti si môžu užiť zábavný park, iceberg, aquagán, trampolínu, tobogán a detské ihrisko, zatiaľ čo dospelí si môžu vyskúšať jet-ski, parasailing, jazdu na banáne a tubách, vodné lyžovanie, potápanie a plachtenie. Vedľajšie kaviarne a reštaurácie majú bohatú a rozmanitú ponuku.

V Opatiji pláž 'Slatina'

Opatija – mesto s najdlhšou turistickou tradíciou v Chorvátsku a jej pláž Slatina sa ideálne zakomponovali do secesných budov, ktorými je obklopená. Pláž sa nachádza v samom centre Opatije, pričom betónové plochy sú dokonalým miestom pre oddych na ležadle a vychutnávanie si mora a slnka. Pláž má pozvoľný vstup do mora a bola ocenená Modrou vlajkou. Veľký výber kaviarní a reštaurácií na pláži, ako i borovicové lesy obklopujúce pláž, Vám ponúknu osvieženie a relax. Pláž „žije“ aj v noci, kedy sa tam odohrávajú rôzne kultúrno – zábavné akcie.

Pláž 'Kačjak' v Dramalji pri Crikvenice

pláž kačjak dramaljNeďaleko Crikvenice, v malom turistickom mestečku Dramalj sa nachádza pláž Kačjak. Pozvoľný vstup do mora je vhodný pre rodiny s deťmi a o bezpečnosť sa stará záchranná služba. Na pláži si môžete prenajať vodný bicykel, ležadlo so slnečníkom a k dispozícii sú Vám i sprchy a kabínky na prezliekanie, ako i toalety. Na pláži si môžete zahrať plážový volejbal, minigolf a stolný tenis. Neďaleko pláže sa nachádzajú kaviarne, cukráreň, palacinkáreň a reštaurácie, v ktorých môžete okoštovať domáce špeciality. V priľahlom parku sa nachádzajú početné „trim“ chodníky.

Kamienkové pláže v Dalmácii

'Modrá pláž' (Plava plaža) vo Vodice

V jednej z najatraktívnejších turistických destinácii - Vodice sa nachádza 4 km dlhá pláž pod názvom Modrá pláž (Plava plaža), ocenená Modrou vlajkou. Vstup do mora je pozvoľný a postupný, takže je ideálna pre rodiny s deťmi. Na pláži si môžete prenajať slnečníky, ležadlá, k dispozícii máte sprchy, kabínky na prezliekanie, stánok, toalety, potraviny a obchod s vybavením pre vodné športy. Početné aktivity sú dostupné ako deťom, tak i dospelým a v známom Hookah bare zábava trvá do skorých ranných hodín. Zabávať sa môžete aj hraním plážového volejbalu, plachtením, jazdou na tubách alebo banáne, môžete si vyskúšať parasailing, jet ski a mnohé iné aktivity.

Pláž 'Punta rata' v Brele na Makarskej riviére

Na Makarskej riviére v turisticky atraktívnom stredisku Brela sa nachádza pláž Punta rata, ocenená Modrou vlajkou. Prekrásny okrúhly kameň a teplé more sú dokonalou voľbou pre rodiny s deťmi. Na pláži si môžete prenajať slnečníky a ležadlá a k dispozícii sú Vám sprchy a toalety. Občerstviť sa môžete v kaviarňach, reštauráciach, cukrárňach a baroch na pláži. Tým, ktorým je kúpanie a opaľovanie nedostačujúce, odporúčame vyskúšať si plážový volejbal, tenis, jet ski, parasailing, futsal, jazdu na banáne, tube alebo vodnom bicykli.

V Dubrovníku pláž 'Bellevue'

pláž bellevue dubrovnikV skalnatom zálive našej perly cestovného ruchu – v Dubrovníku a poniže rovnomenného hotelu sa rozprestiera pláž Bellevue. Keďže sa nachádza medzi skalnatými útesmi, na skoré popoludnie je pokrytá tieňom. Ak si teda chcete užiť slnko, odporúčame dopoludňajšie alebo neskoré popoludňajšie hodiny. Na pláži si môžete prenajať ležadlá, slnečníky, vodné bicykle a jet ski a občerstviť sa môžete v okolitých kaviarňach a reštauráciach. Atrakciou tejto pláže je súťaž amatérskeho vodného póla "divoká liga", ktorá sa organizuje v strede leta a navštívi ju viac ako 30 000 ľudí.

Pláž 'Zlatý mys' (Zlatni rat) v Bole na ostrove Brač

Na južnom pobreží ostrova Brač, v Bole sa nachádza pláž Zlatý mys (Zlatni rat) – symbol chorvátskeho cestovného ruchu. Zvláštnosťou tejto pláže je kamienkový mys (rat), ktorý sa tiahne kolmo (cca 500 m) do čistého a priezračného mora, pričom pod vplyvom vetra a morských vĺn mení vzhľad. Na pláži fúka vhodný vietor, takže tu existuje i škola surfovania, zatiaľ čo škola potápania Vás láka preskúmať atraktívny podmorský svet. Na pláži sa môžete občerstviť v kaviarňach a v reštauráciach, pričom zábava trvá dlho do noci. Kvôli svojej atraktívnej ponuke je pláž vhodná aj pre rodiny s deťmi, jednotlivcov, dobrodruhov a mladých ľudí prahnúcich po zábave.

Newsletter prihlásenie

Zadajte e-mail na zasielanie noviniek

Partner ChorvatskoApartmany.SK

Chorvátsko Apartmány