Najkrajšie piesočnaté pláže v Chorvátsku

Najkrajšie piesočnaté pláže v Chorvátsku
Najkrajšie piesočnaté pláže v Chorvátsku
Najkrajšie piesočnaté pláže v Chorvátsku
Najkrajšie piesočnaté pláže v Chorvátsku
Najkrajšie piesočnaté pláže v Chorvátsku
Najkrajšie piesočnaté pláže v Chorvátsku
  • Najkrajšie piesočnaté pláže v Chorvátsku
  • Najkrajšie piesočnaté pláže v Chorvátsku
  • Najkrajšie piesočnaté pláže v Chorvátsku
  • Najkrajšie piesočnaté pláže v Chorvátsku
  • Najkrajšie piesočnaté pláže v Chorvátsku
  • Najkrajšie piesočnaté pláže v Chorvátsku

Piesočnaté pláže v Istrii

Pláž 'Piesočnatá zátoka' (Pješčana uvala) v rovnomennom mestečku

V rovnomennom mestečku vzdialenom 5 km od Puly sa rozprestiera pláž Piesočnatá zátoka (Pješčana uvala). Pláž je piesočnatá, ako možno z názvu vydedukovať, s postupným vstupom do mora a je ideálna pre rodiny s deťmi a neskúsených plavcov. Husté koruny stromov takmer po celý deň poskytujú chládok, ktorý Vás zachráni pred letnými horúčavami vytvárajúc pritom príjemnú atmosféru. Prechádzka po pláži zahŕňa bohatú turistickú ponuku, takže sa môžete občerstviť v početných reštauráciach, caffe baroch a tavernách. Mnohé programy na pláži rozveselia deti, buď prostredníctvom vodných športov alebo ihrísk na pláži. Blízkosť prístavu taktiež zvyšuje atraktivitu tejto pláže.

'Bijeca' – piesočnatá pláž v Meduline

Kilometer piesočnatej pláže Bijeca ozdobuje istrijské turistické mestečko Medulin. Pozvoľný a postupný vstup do mora je ideálny pre rodiny s deťmi a neskúsených plavcov, zatiaľ čo tých šikovnejších priláka „picigin“ (tradičná loptová hra v plytkej vode), ktorý túto pláž predsa len líši od splitskej. Medulinčania v posledných rokov organizujú aj turnaje v plážovom volejbale. Ostatná ponuka, resp. reštaurácie, caffe bary a taverny ulahodia mnohým turistom, pričom deti určite priláka vodný tobogán. Na pláži si môžete prenajať ležadlá a slnečníky.

Piesočnaté pláže v Kvarneri

'Rajská pláž' v Lopare na ostrove Rab

rajská pláž lopar ostrov rab"Rajská pláž" dlhá dva kilometre je ocenená Modrou vlajkou a nachádza sa v malebnom turistickom mestečku Lopar na ostrove Rab. Pláž je vďaka postupnému a pozvoľnému vstupu do mora ideálna pre rodiny s deťmi. Na pláži sa Vám ponúkajú mnohé programy, od vodného tobogánu, vodných športov až po mnohé športové areály, takže si tu môžete zahrať: tenis, futbal, basketbal, minigolf, volejbal a stolný tenis. Deti si obzvlášť vychutnajú hľadanie mušlí, stavanie pieskového hradu a teplé more. Starší sa môžu občerstviť v kaviarni a v reštaurácii na pláži a prenajať si ležadlo alebo slnečník.

Pláž 'Spiaza' na ostrove Susak

Pláža Spiaza sa nachádza blízko mesta Donje Selo na ostrove Susak, rozprestierajúceho sa západne od ostrova Lošinj. Tento piesočnatý ostrov sa môže pochváliť piesočnatou zátokou Spiaza ideálnou pre rodiny s deťmi, ale aj pre romantické páry. Na pláži si môžete prenajať ležadlo a slnečník, môžete si zahrať plážový volejbal, prenajať vodný bicykel a ak sa chcete občerstviť, na pláži sa nachádza niekoľko kaviarní a reštaurácií.

Crikvenica – hlavná mestská pláž 'Čierne mólo' (Crni molo)

pláž čierne mólo crikvenica200 m od centra Crikvenice sa nachádza známa crikvenická Mestská pláž ocenená Modrou vlajkou. Ak si chcete užiť nespočetné množstvo programov, ktoré ponúka táto pláž, budete musieť zaplatiť symbolické vstupné 20,00 kn. Pláž je vhodná pre ľudí s telesným postihnutím. Na pláži si môžete prenajať slnečníky a ležadlá, môžete sa odvážiť na rôzne vodné aktivity, mládež si môže užiť atraktívne kluby a kaviarne ako cez deň počas kúpania, tak i v neskorých nočných hodinách. Pláž ulahodí každému gustu, takže i ľuďom, ktorí majú radí plnku a rôzne aktivity, pláž splní očakávania. Postupný vstup do mora je vhodný pre rodiny s deťmi.

Ostrov Rab – pláž 'Livačine' v Lopare

Neďaleko Rajskej pláže v Lopare na ostrove Rab leží známa loparská pláž Livačina. Je obklopená chládkom borovíc, pričom postupný vstup do mora je ideálny pre rodiny s deťmi, ale aj pre milovníkov „piciginu“. Ak sa chcete občerstviť v chládku storočných borovíc, vyberte si reštauráciu alebo bar s kvalitnou ponukou jedál a nápojov. Taktiež si na pláži môžete prenajať rôzne rekvizity, ako napríklad: slnečníky, ležadlá, vodné bicykle alebo si zahrať plážový volejbal. Krištáľovo čisté more a priľahlé zátoky sú zárukou, že sa sem znovu vrátite.

Piesočnaté pláže v Dalmácii

Pláž 'Zaton' len 5 min od Zadaru

Neďaleko Zadaru, v turistickom mestečku Zaton sa nachádza rovnomenná piesočnatá pláž Zaton, ocenená Modrou vlajkou. Pláž je dlhá 1,5 km, pričom pozvoľný a postupný vstup do mora je ideálny pre rodiny s deťmi. Na pláži je zároveň zabezpečený vstup do mora pre ľudí s telesným postihnutím. Na pláži si môžete prenajať slnečník a ležadlo a detí si môžu užiť tobogán, aquagan, iceberg a jumping centrum. Na pláži si môžete zahrať plážový volejbal, alebo sa občerstviť a schladiť v beach a snack baroch.

Piesočnatá pláž Ninská lagúna v Nine pri Zadare

Pláž Ninská lagúna („Kráľovnina pláž“) charakterizuje teplé more a pozvoľný, postupný vstup do mora, ktorý je ideálny pre rodiny s deťmi. Na pláži v meste Nin nájdete sprchy a kabínky na prezliekanie, môžete si prenajať slnečník a ležadlo a zahrať si bedminton, či plážový volejbal. V ponuke je aj kitesurfing a mnohé iné aktivity. Na pláži máte k dispozícii bary a reštaurácie, v ktorých sa môžete občerstviť počas letných horúčav. Jedinečnosť tejto pláže spočíva v tom, že v jej blízkosti sa nachádza liečivé bahno, ktoré priťahuje mnohých milovníkov tejto liečivej terapie.

'Slanica' – piesočnatá pláž na ostrove Murter

pláž slanica ostrov murterPiesočnatá pláž Slanica sa nachádza v rovnomennom turistickom mestečku na ostrove Murter. Pláž Slanica ozdobuje pozvoľný vstup do mora, takže je ideálna pre rodiny s deťmi. Okrem toho je pláž skvelou voľbou ako pre mladších, tak i pre starších. Na pláži sa môžete spúšťať tobogánom, zahrať si plážový volejbal a tenis, skákať na trampolíne, prenajať jet ski. Ak sa chcete občerstviť, na pláži nájdete niekoľko stravovacích objektov, ktoré Vám ponúknu jedlo a nápoje. Na pláži máte k dispozícii sprchy a toalety a môžete si prenajať ležadlo so slnečníkom.

Ostrov Pag – pláž 'Planjka' v Starej Novalje

Pláža Planjika – Trinćel sa nachádza v severnej časti ostrova Pag, v turistickom mestečku Stará Novalja a je ocenená Modrou vlajkou, ktorá je zárukou čistoty mora.. Jemný biely piesok a pozvoľný vstup do mora sú dôvodom, prečo je táto pláž ideálna pre rodiny s deťmi, ktoré tu majú k dispozícii aj iné aktivity ako napríklad tobogán alebo detské ihrisko. Na pláži si môžete prenajať ležadlo so slnečníkom a nachádzajú sa tu i sprchy a hygienické zariadenia. Záchranári pozorujú pláž, takže si môžete pokojne vychutnávať slnko a more a občerstviť sa v kaviarni, alebo pri stánku s jedlom a občerstvením.

'Vela pržina' a 'Bilin žal' v Lumbarde na ostrove Korčula

Prekrásne piesočnaté pláže Vela pržina a Bilin žal sa nachádzajú neďaleko turistického strediska Lumbarda na ostrove Korčula. Pláž Bilin žal leží na severnej strane a pláž Vela pržina na južnej strane mestečka Lumbarda. Na týchto plážach pozvoľného vstupu do mora, ideálnych pre rodiny s deťmi, si môžete prenajať ležadlá a slnečníky. Na plážach máte k dispozícii kaviarne a snack bary, pričom blízkosť reštaurácií Vám zabezpečuje možnosť celodenného kúpania a vychutnávania čistého a teplého mora a slnka. Okrem plážového volejbalu, si na plážach môžete zahrať aj rôzne iné hry na piesku.

Newsletter prihlásenie

Zadajte e-mail na zasielanie noviniek

Partner ChorvatskoApartmany.SK

Chorvátsko Apartmány