Národné parky v Chorvátsku

Národné parky v Chorvátsku
Národné parky v Chorvátsku
Národné parky v Chorvátsku
Národné parky v Chorvátsku
Národné parky v Chorvátsku
Národné parky v Chorvátsku
  • Národné parky v Chorvátsku
  • Národné parky v Chorvátsku
  • Národné parky v Chorvátsku
  • Národné parky v Chorvátsku
  • Národné parky v Chorvátsku
  • Národné parky v Chorvátsku

Národný park „Brijuni“ v Istrii

Na západnom pobreží Istrie sa rozprestiera najzaujímavejšia a najčlenitejšia skupina ostrovov, ktorú tvorí štrnásť Brijunských ostrovov v blízkosti Puly. Ich celková rozloha je 7,3 km². Najväčšiu časť rozlohy – cca tri štvrtiny - tvorí ostrov Veliki (Veli) Brijuni.

Národný park „Kornati“ v Severnej Dalmácií

Koľko má rok dní, toľko majú Kornati ostrovov, hovorí národné ľudové príslovie. I keď ich toľko nie je, Kornati patria medzi najčlenitejšie resp. „najhustejšie“ súostrovie európskeho Stredozemia. Na cca 300 km² je v mori roztrúsených až 140 ostrovov, ostrovčekov a útesov, s celkovou rozlohou 69 km².

Národný park „Krka“ na dosah od Šibeníku

Naša kršská rieka Krka vyniká svojou krásou. Z hydrologických a geomorfologických kuriozít Krky Vás očaria prekrásne panorámy, a s tým spojené aj turisticko – rekreačné hodnoty. Zážitok na pohľad tyrkysovej rieky a prekrásnych vodopádov, ktoré sú popreplietané skalami, Vás neskutočne nadchne.

Národný park „Mljet“ v Južnej Dalmácií

národný park mljetZápadná tretina ostrova Mljet, s rozlohou 31 km², bola v roku 1960 vyhlásená za Národný park. Hlavným motívom tohto vyhlásenia je výnimočná a špecifická členitosť pobrežia (Veľké a Malé jazero), ako i bujarý rastlinný svet, najmä lesnaté plochy. Okrem toho, sa tu nachádza aj cenné kultúrne dedičstvo.

Národný park „Paklenica“ v blízkosti Zadara

Tam, kde sa tiahnu dve hlboké rokliny – Veľká a Malá Paklenica – zarezal sa do horského tela v mieste, kde sú zachované len väčšie lesné plochy na prímorskej strane Velebitu - Národný park Paklenica. Prírodné charakteristiky Paklenice sú: geomorfologická, geologická, panoramatická jedinečnosť fauny a vegetácie.

Národný park „Plitvické jazerá“ – najznámejší NP v Chorvátsku

Plitvické jazerá sa nachádzajú vo východnej Like, medzi pohoriami Mala Kapela a Lička Plješevica, ihneď pri starej ceste, ktorá spája Záhreb a Dalmáciu. Názov označuje predovšetkým skupinu jazier, i keď v širšom zmysle aj celý okolitý kraj. Celková rozloha všetkých jazier je približne 2 km², ktoré skrášľujú prekrásne vodopády.

Národný park „Risnjak“

národný park risnjakV srdci Horského chotára sa rozprestiera Národný park Risnjak. Horský masív Risnjaka (1528 m) dominuje severozápadnej časti Horského chotára. Západne od Risnjaka sa tiahne pohorie Snježnika, severne dolina Kupy, východne pohorie Drgomalj, a južne diaľnica Záhreb – Rijeka.

Národný park „Severný Velebit v Kvarneri

Vďaka svojim prírodným vlastnostiam patrí Velebit isto ku najzaujímavejším pohoriam v Chorvátsku, čo je i príčina toho, že v roku 1999 bola jeho severná časť vyhlásená za Národný park. Skalnaté útvary, lesy, lúky, jamy a iné sú domovom pre mnohé rastliny, huby a živočíchy.

Newsletter prihlásenie

Zadajte e-mail na zasielanie noviniek

Partner ChorvatskoApartmany.SK

Chorvátsko Apartmány