Potápanie v Chorvátsku

Potápanie v Chorvátsku
Potápanie v Chorvátsku
Potápanie v Chorvátsku
Potápanie v Chorvátsku
Potápanie v Chorvátsku
Potápanie v Chorvátsku
  • Potápanie v Chorvátsku
  • Potápanie v Chorvátsku
  • Potápanie v Chorvátsku
  • Potápanie v Chorvátsku
  • Potápanie v Chorvátsku
  • Potápanie v Chorvátsku

TOP 10 potápačských destinácií v Chorvátsku

Potápanie v Rovinji – destinácia 'Baron Gautsch'

Ponorte sa a užite si potopenú loď, Baron Gautsch' jedna z možno najväčších havárií na Jadrane. Loď sa nachádza v hĺbke 28-40 m. Viditeľnosť sa mení v súvislosti s morskými prúdmi, ktoré vedia byť silné, ale určite je toto jedna z najzaujímavejších destinácií. Potápať sa môžete výlučne cez registrované potápačské centrum.

Potápanie pri ostrove Cres – destinácia 'Mali Ćutin'

Na východnom pobreží ostrova Cres sa nachádzajú dva ostrovy – Veli a Mali Ćutin. Ponára sa do hĺbky 32 metrov pomocou kotevného lana, a po 7 m vchádzate do kaňonu hĺbky 26 metrov. Pestrosť podmorského sveta, húfy rýb, koraly, hubky a iné morské organizmy, poskytujú zvláštny zážitok.

Potápanie v okolí Malého Lošinju – destinácia 'Katedrala'

Ostrov Premuda ukrýva systém jaskýň, ktorý sa volá Katedrála, v hĺbke 30 m. Po 18 m sa prichádza do haly s otvorom na dne. Po príchode do haly, po 20 m potápania vpravo sa nachádza úzky tunel "Dimnjak" (komín). Bohatstvo a pestrosť morského života tejto potápačskej destinácie je zvláštnym zážitkom.

Potápanie pri mestečku Sali na Dlhom ostrove – destinácia 'Kampanel'

potápanie kampanel sali dugi otokAby ste našli túto destináciu, potrebujete veľkú skúsenosť. Kampanel sa nachádza v hĺbke 30 m, s priemerom iba 6 m. Potápanie pokračuje do hĺbky 55 m, ale musí sa dávať pozor na silné prúdy. Krása „múrov“ Kampanelu a podmorských plošín ho tvoria skutočným mrakodrapom v strede Jadranu.

Potápanie na ostrove Hvar – destinácia 'Vodnjak kampanel'

Na hvarských pekelných ostrovov v hĺbkach mora sa nachádza Vodnjak kampanel. Na potápanie sa prichádza loďou a spúšťa sa pomocou kotevného lana. Po 10 m uvidíte obelisk a po 40 m uvidíte aj jeho koniec. V hĺbke 35 m sa nachádza 5 m tunel, ktorý zdokonaľuje krásu kaňonu.

Potápanie v blízkosti Brela – destinácia 'Vrulja'

Vrulja sa nachádza pri Dubaci a je to miesto, kde sa útesy tiahnu aj do 100 m pod morom. Do destinácie môžete prísť iba loďou. Po 20 m potápania prídete do vertikálneho múra, ktorý tiahne do 30 m hĺbky, kde Vás čaká tryskanie rieky Cetina. Ďalej pozdĺž sklonu sa nachádza múr tiahnuci sa do hĺbky 100 m.

Potápanie v blízkosti ostrova Lastovo – destinácia 'Bijelac'

potápanie bijelac ostrov lastovoOstrov Bijelac na povrchu vypadá ako jeden celok, ale v hĺbke 10 m sa delí na dva kusy až po hĺbku 60 m. Potápa sa z juhozápadnej strany, takže sa skala nachádza vľavo. Po 10 m sa vchádza do krátkeho tunelu, ďalej do malej haly , ktorá je rozštiepená do hĺbky 55 m.

Potápanie v južnej časti ostrova Mljet – destinácia 'Lenga'

Okolo mysu Lenga na južnej strane ostrova Mljet sa po ukotvení potápa, buď z vnútornej alebo z vonkajšej strany mysu. Príchodom k múru, ktorý tiahne do 86 m hĺbky, závisí na skúsenostiach potápača, do akej hĺbky sa potopí a či vo väčších hĺbkach zahliadne kolónie červených koralov.

Potápanie na ostrovčeku Mrkanjac pri Cavtate – destinácia 'Mrkanjac'

Ostrovček Mrkanjac ukrýva bohatstvo a pestrosť podmorského sveta. Do destinácie sa prichádza loďou a potápa sa pomocou kotevného lana do hĺbky 15 m, následne sa múr spúšťa do hĺbky 50 m. Pestrosť flóry a fauny podmorského sveta existuje vďaka blízkosti otvoreného mora a vďaka prúdom zo Stredomoria.

Potápanie v blízkosti ostrova Molunat – destinácia 'Kaiser Franz Josef'

Na dne mora, pri Prevlake, sa nachádza potopená loď "Kaiser Franz Josef" a presnú destináciu nie je jednoduché nájsť. Potápa sa pomocou kotevného lana. Potopenú loď, za dobrej viditeľnosti môžete zahliadnuť už pri 15 m hĺbke a pozorovanie je najlepšie začať od rahna (lodného stožiara), kde môžete vidieť nových „obyvateľov“ lode.

Newsletter prihlásenie

Zadajte e-mail na zasielanie noviniek

Partner ChorvatskoApartmany.SK

Chorvátsko Apartmány